Gość niedzielny - Tornister pełen uśmiechów

Przejdź do treści

Menu główne:Na akcję Caritas odpowiedziała redakcja "Gościa Niedzielnego". W centrali Caritas przekazała wyprawki szkolne dla 3 uczniów.
 
Z początkiem września Caritas finalizuje zbieranie wyprawek szkolnych. Wciąż jednak są rodziny, które czekają na pomoc. Jak informuje Magdalena Szubstarska, koordynatorka akcji, w tym roku Caritasowi uda się obdarować wszystkich potrzebujących, bowiem na apel o wsparcie "Tornistra" odpowiedziało wielu darczyńców.
 
- Cieszymy się, że tak wiele instytucji i firm odpowiedziało na nasz apel - powiedział dyrektor Caritas ks. Tomasz Roda przekonany, że to pokazuje wciąż ważną rolę rodziny w społeczeństwie. - Akcja trwa od lat i wciąż wielu ludzi ma na uwadze potrzeby rodzin, dla których wyprawienie dziecka do szkoły jest dużym wydatkiem.
 
Dyrektor cieszy się także z tego, że z odzewem spotkała się także kampania internetowa "Tornistra". - Udało nam się dotrzeć do darczyńców, którzy zechcieli wpłacić pieniądze na rzecz akcji za pośrednictwem internetu. Wiele osób skorzystało z oferty naszej specjalnej strony internetowej i wybierając jeden z wariantów zakupiło wyprawki szkolne, tornistry lub komplet.

 
 
Tekst: Katarzyna Matejek
 Zdjęcia: Katarzyna Matejek, Magdalena Szubstarska
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego