Akcja Tornister w koszalińskim Atrium - Tornister pełen uśmiechów

Przejdź do treści

Menu główne:

 W sobotę 20 sierpnia w centrum Handlowym "Atrium" w Koszalinie stanęła "Tablica pełna marzeń", do której przyczepione były karteczki z imionami dzieci i ich marzeniami: jakiego wyposażenia do szkoły potrzebują. Zakupowicze mogli odpiąć wybraną kartkę i ruszyć z nią na zakupy. Wyprawki trafią do dzieci z ubogich rodzin.
Tegoroczna edycja akcji Caritas pt. "Tornister pełen uśmiechów" przykuła uwagę wielu koszalinian i urlopowiczów. Na scenie "Atrium" odbyły się  pokazy Zumby, konkurs karaoke, szkolny Master Chef, a gościem specjalnym była znana polska wokalistka Halina Frąckowiak.
 
Do inicjatywy dołączyli Fundacja "Moja Mama i Ja" oraz wolontariusze i pracownicy Centrum Kryzysowego dla Kobiet. Przygotowali stoiska z zabawami dla dzieci: malowali maluchom twarze i zaplatali warkoczyki. Mieszkanki CK upiekły i ozdobiły muffinki, z których dochód wspierał akcję. Nie obyło się bez loterii z atrakcyjnymi nagrodami, w tym główną: tabletem oraz całorocznym kursem języka obcego.
 
"Tablicę pełną marzeń" poprzedziła typowa doroczna akcja "tornistrowa" w parafiach. Jak poinformowała Agnieszka Filipczuk z koszalińskiej centrali Caritas jeszcze przed wakacjami 1000 pustych tornistrów trafiło do ponad 50 parafii w diecezji. Tę część akcji prowadzą Parafialne Zespoły Caritas, czyniąc z niej ważne zadanie corocznej aktywności. - To, że dana rodzina nie ma środków finansowych na wyprawkę szkolną dla dziecka, wynika z różnych przyczyn: braku mieszkania, pracy, chorób, czy zwykłej życiowej niezaradności - wyjaśnia A. Filipczuk. Akcję wsparli róznież lokalni politycy: senator Piotr Zientarski, poseł Stanisław Gawłowski, a także Urząd Miasta Koszalin. Akcję wsparli również: biskup ordynariusz Diecezji Koszalińsko -  Kołobrzeskiej ks. Edward Dajczak, Urząd Miasta Koszalin, lokalni  politycy: senator Piotr Zientarski, poseł Stanisław Gawłowski, Komenda  Miejska Policji, Zakład Karny Koszalin, Szkoła Tańca Pasja.

Tekst: Katarzyna Matejek
Zdjęcia: Agnieszka Pluta
Podczas akcji w "Atrium" udało nam się zebrać 65 kompletnych wyprawek dla dzieci i młodzieży.
Darczyńcom serdecznie dziękujemy! :)
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego